Dušníky nad Vltavou

zpracovali:
Katka & Honza

internet v Dušníkách a okolí

Už si skutečně jen těžko představit život bez internetu. Žel Dušníky nejsou Praha, takže možností připojení k internetu mnoho není. A právě proto začínám monitorovat všechny možnosti, které se skýtají, abych vybral tu nejvhodnější a slušný internet do Dušník dostal. A asi se to neomezí pouze na Dušníky a možnost připojit se získají další okolní vísky: Všestudy, Mlčechvosty, Dědibaby, Vraňany... Každopádně bude jen dobře, ozvou-li se zájemci o případné připojení či lidé, kteří již nějaké mají, na můj e-mail. Spojíme-li své síly, půjde to určitě snadněji. A snad i dosáhneme na nějaké ty strukturální fondy Evropské unie.

Zatím představuje jedinou dostupnou možnopst připojení telefonní linka (což je ale velmi pomalé a kdo by chtěl platit ty impulzy). O něco lepší nabídku představují Eurotel s T-Mobilem a jejich neomezené GPRS připojení. Naneštěstí kvalita jejich pokrytí není v oblasti zrovna valná a rychlost je obdobná, jako u pevné linky.

Největší šanci proto skýtá WiFi - tedy bezdrátová síť v bezlicenčním pásmu 2,4 GHz. Ta se dá vytvořit poměrně levně, avšak je potřeba ji někde připojit k internetu. Také proto už vyhledávám všechny okolní firmy, které bezdrátové sítě provozují, a zjišťuji podmínky.

Například tahle firma údajně něco provozuje v Kralupech.

A MKC-net se zase snaží v Mělníce.


Čistě teoreticky dosáhne jednoho dne do Dušník také CZFree. Ostatně tam už je několik diskuzí, které se k Dušníkám blíží. ;-)

Kralupy, Veltrusy a okoli
Kralupy nad Vltavou
Kralupy a CZFree

Velké naděje ale skýtá technologie Angel, aneb bezdrát v pásmu 3,5 GHz. Poté, co České radiokomunikace někdy v listopadu 2003 spustily pražský vysílač, je signál už jen nedaleko Dušník. Takže teď už zbývá jen najít někoho poblíž, kdo je v dosahu této technologie, a od něj to dostřelit přes WiFi až do Dušník. Ostatně se podívejte na mapce.